איך אפשר לאתר רטיבות בקיר לפני שהיא מתפשטת?

אחת התופעות המרגיזות ביותר שיכולות להתרחש בבית שלנו, היא התופעה של רטיבות בקיר. התופעה זו יכולה לנבוע משורה ארוכה של גורמים – בין השאר איטום לא איכותי בגג, צינור שהתפוצץ, ועוד שורה של כשלים בדרך. הרטיבות בקיר שהולכת ומתפשטת, עלולה להיות מסוכנת מאד – היא יכולה לגרום להתפתחות של עובש רעיל, היא יכולה לפורר את הקיר ובכך לפגע בבידוד ובאיכות שלו, והיא כמובן יכולה לגרום בלי קשר לחשבון מים מנופח במיוחד גם אם היא סמויה מהעין. אם כך, איך אפשר לאתר את הרטיבות, בטרם היא תתפשט לכל עבר?

 

רטיבות בקיר – אז מהם האמצעים שמשתמשים בהם?

  • בדיקה בעין – השיטה הראשונה, שגם עוזרת במקרים רבים, היא לנסות ולאתר רטיבות בקיר בעין. את הבדיקה בעיקר נהוג לעשות כשמקבלים לפתע חשבון מים מנופח, ומבינים שכנראה יש נזילה. כדאי להזיז ארונות, מדפים, ספות ומיטות, ובעצם לוודא שעקבתם אחרי כל פיסת שטח של הקיר בבית. במקרים רבים, אפשר לאתר את מקור הנזילה באזור ספציפי בקיר.
  • שימוש במצלמת אינפרא אדום – דרך יעילה מאד לאיתור רטיבות בקיר היא מצלמת אינפרא אדום. מצלמה זו, מבוססת בעצם על הפרשי טמפרטורות. היא יכולה למדוד ולראות האם יש אזורים בקיר שהם קרים יותר. במידה והיא מוצאת אזור כזה – הרי שזה מכיוון שהצטברו בו מים ושהוא המקור לנזילה, וכך יודעים שצריך לפתוח אותו ולטפל בתקלה.
  • בדיקת אזורים נוספים – לעתים קרובות, גם אם יש רטיבות בקיר, אין זה אומר בהכרח שמקור הרטיבות הוא דווקא בקיר לעצמו. לעתים, הרטיבות יכולה לנבוע מאזורים אחרים לגמרי. כך למשל, אם מדובר על דירת גג – אפשר שהרטיבות בגג, היא זו שפוגעת גם בקיר ולכן יש לבצע בדיקה מקיפה לגג. גם רטיבות שמקורה במרפסת, יכולה לזלוג לתוך הקירות הפנימיים בבית.

 

תמיד להזמין מומחה

בכל מקרה שבו אתם מעוניינים לאתר את הרטיבות בקיר שלכם, רצוי שלא לנסות ולעשות זאת בעצמכם. במקום זה, פנו לגורם מקצועי אשר יוכל לסייע לכם בתהליך האיתור.

כתיבת תגובה