משקוף עיוור

משקוף עיוור

משקוף עיוור

אין ספק שאחד מהפיתוחים המדהימים ביותר בכל מה שנוגע לעיצוב פנים של הבית, הוא המשקוף העיוור. אם לא שמעתם עליו עד היום, אפשר שבעצם ראיתם אותו או ליתר דיוק – לא ראיתם. משקוף עיוור קיבל את שמו לא שום שהוא עיוור אלא דווקא מהסיבה ההפוכה – משום שמדובר על משקוף לדלת ולחלון, אך כזה שלא רואים אותו! המשקוף באופן כללי, הוא הבסיס שמאפשר להחזיק באופן יציב את הקיר, גם אם מתחתיו יש חור (כאמור, מקום לדלת או לחלון). המשקוף העיוור אם כן מאפשר את היציבות הנדרשת – וזאת מבלי שהמשקוף עצמו נראה לעין.

משקוף העיוור – כל התשובות

 

  • מי צריך משקוף עיוור? – בעקרון, כל מי שמרגיש שמשקוף שנראה לעין פוגע לו בעיצוב המתוכנן של הבית, יכול להשתמש בטכניקה של המשקוף העיוור. במקרים רבים, מעוניינים בעיצוב של דלת או חלון אשר מעליהם אין כלל משקוף, שכן הדבר פוגם בשלמות העיצוב שלהם. במקרים הללו, המשקוף העיוור מספק מענה מעולה.
  • התרחבות הבטון – סיבה נוספת לשימוש הנרחב במשקוף עיוור, נוגע לכך שהבטון שממנו מכינים את הקירות נוטה להתרחב עם הזמן. כאשר המשקופים היו עשויים בעבר מקורות עץ הדבר לא היה בעייתי שכן מעת לעת היה ניתן לשייף את העץ ולהתאימו למידות החדשות. כיום, מאחר שהמשקופים עשויים ברובם מאלומיניום, לא ניתן לשייף אותם. שימוש בטכניקת המשקוף העיוור מאפשר ליצור את הבסיס הנדרש גם כשהטון מתרחב.
  • איך מתכננים את המשקוף העיוור? – בכדי לתכנן משקוף עיוור, משתמשים בבסיס של אלומיניום ופח לצורך יצירת המשקוף שמאפשר את הבסיס החזק לקיר. לאחר מכן, משתמשים בשכבות נוספות של בטון וטיח, בכדי לכסות את המשקוף היטב, ולהפוך אותו בעצם לחלק בלתי נפרד מהקיר. הדבר מאפשר את הבסיס החזק ביותר, ונותר לאורך שנים.

מתי מתקינים משקוף עיוור?

יש לא מעט מקרים שבהם מתקינים משקוף עיוור ולא מעט זמנים שבהם הדבר נדרש. לעתים קרובות, כשעומדים לסיים שיפוץ, מבינים שהמשקוף הקיים פשוט לא משתלב היטב עם השיפוץ, או שאפילו יש בעיה להחזיר אותו למקום עקב המידות החדשות של הבית – ואז יש צורך במשקוף עיוור. כמו כן, בתכנון של מבנים חדשים, מקובל פעמים רבות להשתמש במשקוף עיוור בעיקר משיקולים של עיצוב פנים.

כתיבת תגובה