הדור הבא של איתור רטיבות

רטיבות בקירות יכולה להחמיר תוך מספר ימים, ולהפוך לנזילה הרסנית. הרטיבות פוגעת במבנה, חודרת אל חלל הפנים, ואף יוצרת נזקים בלתי הפיכים ברהיטים, בריצוף ובתקרה. הבעיה הגדולה ביותר של רטיבות באה לידי ביטוי בקושי לזהות אותה בזמן. במילים אחרות, רוב הלקוחות הפרטיים לא שמים לב לנוכחות של רטיבות, ולעיתים הם גם מעדיפים להתעלם ממנה. בעבר אפשר היה לזהות את מקור הרטיבות באמצעות שבירת קירות והרמת משטחים בלבד, אולם כיום יש שורה ארוכה של אמצעים המבטיחים איתור מהיר ויעיל.

איתור רטיבות – אלו הסיבות העיקריות לרטיבות, נזילות ושלל בעיות איטום נוספות:

  • מבנים ישנים
  • צנרות לא תקינות
  • חדירת מים
  • מי גשמים
  • הבדלי לחות וטמפרטורה בין החדרים
  • איטום לקוי

יש צורך בטיפול מקצועי בנזילות וברטיבות על מנת למנוע התפשטות, נזקים רציניים למבנה ועוגמת נפש לדיירים ולשכנים. הסימנים הפיזיים של נזילות ורטיבות הם טחב, עובש, כתמים על הקירות ופטריות. רטיבות בקיר מחלישה את עמידות המבנה כולו, גורמת התקלפויות וסדקים, ופוגעת משמעותית באסתטיקה.

שיטות לאיתור מוקדי רטיבות ונזילות

איתור רטיבות וטיפול בבעיות מן הסוג הזה מתבצעים בעיקר באמצעות השיטות הבאות:

א. אינפרא אדום – סריקות תרמיות עם מכשירי אינפרא אדום מאפשרים זיהוי מהיר של מקור הרטיבות מבלי לשבור את הקיר. בדיקת הרטיבות מספקת תמונות צבעוניות המדמות עבור אנשי המקצוע את האיזורים הבעייתיים. לאחר הסריקה ניתן לטפל בבעיית הרטיבות באופן ממוקד.

ב. סיבים אופטיים – זו שיטה מתקדמת המאפשרת החדרה של סיבים אופטיים ייחודיים אל הקירות הפנימיים, או לתוך הצנרת לצורך גילוי ואיתור רטיבות ונזילות. הסיבים האופטיים מספקים תמונה חדה, ומייצרים תוצאות אמינות לחלוטין. גם הם אינם דורשים שבירת קירות או רצפות בדרך לאיתור הנזילה ומתאימים עבור בתים פרטיים, בניינים, משרדים, מפעלים ועוד.

אי אפשר לבצע איטום יעיל ועמיד ללא איתור רטיבות מקצועי. המטרה של האיטום היא למנוע רטיבות ועובש בקירות המבנה. אנשי מקצוע מיומנים יודעים לזהות האם מדובר בנזילה הדורשת פעולת איטום מקיפה, או בבעיית עיבוי בלבד ובתהליך שבו עוברים אדי המים באוויר ממצב של גז למצב של נוזל. רק בעזרת איתור ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות אפשר לקבל דו"ח מפורט אודות הגורם לבעיית הרטיבות.

מתי מבצעים את הבדיקה?

היכולת לאתר את מוקד הרטיבות מהווה קפיצה דרך משמעותית עבור חברות העוסקות בבדיקות נכסים. הלקוח יכול לפעול מול נותן השירות בשקיפות מלאה ולהיות מעורב כבר בשלבים הראשונים של העבודה. שירות איטום כולל בדיקה של מקור הנזילה והרטיבות, זיהוי מוקדי חדירת מים חיצוניים, שלא נאטמו כראוי ומתן המלצות ללקוח.

לסיכום, פעולה מקצועית לאיתור רטיבות נדרשת בעת ביקורת מבנים, בדיקת דירה, מתן חוות דעת הנדסית, בדק בית וסקירת ליקויי בנייה. הפעולה הזו מתבצעת באמצעים מתקדמים, ומבטיחה תוצאות מדויקות.

כתיבת תגובה