הכירו את הטרנד של מעקות זכוכית

מעקות זכוכית

מעקות זכוכית

מעקה הוא אלמנט מודרני בולט במערכי תכנון של בנייה ואדריכלות. באמצעות המעקה ניתן לתת מענה על דרישות בטיחות ולייצר שקיפות ופתיחות גם בשטחים ציבוריים. מעבר לכך, המעקה פופולארי בקרב בעלי בתים פרטיים המעוניינים ליהנות מיתרונות אסתטיים ומעשיים. כיום אפשר ליישם מעקות זכוכית בכל גודל או עובי ולהבטיח מראה דקורטיבי יוצא דופן.

על מנת ליישם מעקות זכוכית יש צורך בשמירה על כללי בטיחות וזהירות. כללים אלו הם חלק בלתי נפרד מהשימוש במשטחי זכוכית רגישים ושבירים, אולם מטרתם היא גם להבטיח את התקנה מהירה ויעילה של המעקה. את המעקות נהוג להתקין בשלבי הגמר של הבנייה, אך יש גם עבודות בהן ההכנות מתמקדות בשלבי יציקת הבטון.

ההצלחה של מעקות זכוכית

מעקות הם לא הפתרון היחיד הנשען על שימוש במשטחי זכוכית בתור חומר גלם יוקרתי, עמיד ונוח. את הזכוכית ניתן למצוא גם בעבודות כגון:

מי שרוצה לשלב מעקות בתוך הבית צריך להגדיר בשלב הראשון את מסגרת התקציב. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בנושא, להשוות בין הצעות מחיר ולברר איזו מתוכן היא האטרקטיבית ביותר. בשלב הזה ניתן גם לבדוק אפשרות לשילוב של הזכוכית עם עץ, נירוסטה וכדומה.

השלב הבא של שילוב מעקות זכוכית בתוך הבית הוא בחירת המתקין וסוג המעקה. יש לתת עדיפות לחברות מקצועיות ומנוסות, המקפידות להשתמש בזכוכית ברמת גימור גבוהה ככל האפשר. כך ניתן למנוע הוצאות בלתי רצויות על תיקון או תחזוקה של משטחי זכוכית. האפשרות הנפוצה היא מעקה שתול וקבוע בבטון המעניק מראה נקי, או לחילופין מעקה בין עמודים המבוסס על עמודי נירוסטה או עץ.

כתיבת תגובה