המדריך לשילוב אלומיניום בבית

אלומיניום הוא כבר מזמן לא רק יסוד כימי עמיד, חסין וצפוף המאפשר ייצור מוצרים קלי משקל. בשנים האחרונות החלו מעצבי פנים ובעלי בתים להבין את היתרונות של פרופילי אלומיניום ולנצל אותם היטב. במאמר הבא נביא כמה דוגמאות לשימוש באלומיניום בצורה נכונה וחסכונית

התאמה של פרופילי אלומיניום לבית מבטיחה יתרונות רבים. ראשית, אלומיניום הוא יסוד כימי מתכתי השלישי בשכיחותו בקרום כדור הארץ והשכיח ביותר מבין המתכות. המשמעות היא היצע גדול של אלומיניום וכך גם מחירים נמוכים בהשוואה למתכות אחרות.

שנית, אלומיניום חסין להתחמצנות, הוא עמיד מאוד ובעל צפיפות נמוכה. כל אלו הופכים את האלומיניום לחומר גלם אידיאלי עבור ייצור מוצרים קלי משקל. האלומיניום הוא בעל חשיבות כלכלית אדירה ולכן הוא נפוץ בתעשיות רבות.

אילו סוגים של שימושים ביתיים קיימים באלומיניום?

על מנת לנצל את היתרונות של פרופילי אלומיניום לבית חשוב לבצע התאמה של המוצר ללקוח. ההתאמה היא על בסיס יעילות המוצר עבור הלקוח, מידת האיטום הנדרשת נגד רעש, שיקולי דקורציה ואסתטיקה ורמת גימור בהתאם לסגנון העיצוב הקיים. שיקולים אלו יבטיחו שימוש נכון באלומיניום גם בבית או בעסק.

האלומיניום הוא מתכת שאינה מחלידה ובעלי בתים יכולים להשתמש בו גם בחדרים רטובים. הנה דוגמאות לשימושים נפוצים באלומיניום בתוך הבית:

  • דלתות וחלונות
  • מעקות
  • ידיות
  • פרגולות
  • תריסים

תחזוקה וניקוי של פרופילי אלומיניום לבית

המאפיין המשותף לכל הסוגים של פרופילי אלומיניום לבית הוא תחזוקה נוחה ופשוטה. יש לנקות את הפרופילים באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים ולא לגרד אותם. גם מטליות רכות יכולות לעשות את העבודה ולשמור על הברק והחיוניות של הפרופילים, בעיקר סביב דלתות חיצוניות החשופות לשמש ולפגעי מזג האוויר. בעת טיפול ואחזקת חלונות ותריסי אלומיניום נדרש ניקיון יסודי מאבק עם מברשת או באמצעות לחץ אוויר.

הדגש העיקרי הוא על המנגנונים הזזים של החלונות והתריסים, כגון צירים, גלגלים ומנגנוני נעילה. בשלב השני יש להפעיל את האביזר מספר פעמים ולנגב את שאריות השמן בעזרת מטליות סופגות. כבר בעת הרכישה של פרופילי אלומיניום רצוי לברר לגבי תקופת אחריות, סוג ההתקנה וחומרי הגלם בהם נעשה שימוש.

התקנה של פרופילי אלומיניום לבית

טווח המחירים של פרופילי אלומיניום לבית מושפע מסוג המוצר הדרוש, אך ההמלצה היא לשים לב להתקנה ולא רק לעלות. הלקוח חייב להתאים את הפרופילים לדרישה שלו ולהתעקש על הזמנת מתקין מורשה. מתקין כזה עומד לביקורות תקופתיות והוא בעל ניסיון ומיומנות. יש חברות המציעות חלוקת עבודה מוגדרת בין מתקינים ויצרנים, לעומת חברות בהן כל העובדים יודעים לעשות הכל. גם את הבדיקה הזו רצוי לבצע מראש ועוד לפני שחותמים על חוזה לרכישת מוצרים או פרופילים.

לסיכום, פרופילי אלומיניום בהחלט מהווים שינוי מרענן בנוף עיצוב הבית. רצוי להשתמש בהם בצורה נכונה וכך לנצל את היתרונות שלהם בטווח הקצר והארוך.

כתיבת תגובה