הצללה בעזרת התקנת סוככים לחלונות

לאחר התקנת סוככים לחלונות ניתן ליהנות מפתרון הצללה אידיאלי ומחיסכון בעלויות חימום או קירור הבית. ההתקנה של הסוככים מתבצעת בצורה מהירה ופשוטה ובמאמר הבא נבין מה היתרונות שלה

יש שלושה סוגים של פתרונות הצללה המתאימים עבור חלונות. הפתרון הראשון והנפוץ ביותר הוא וילונות, שיתרונותיו הם עלות נמוכה ומראה דקורטיבי מרשים. הפתרון השני הוא שימוש בתריסים המייצרים צל מיידי לאורך שעות ארוכות, והפתרון השלישי הוא סוככים חיצוניים. את הסוככים ניתן להשיג בצורות שונות ובטווח מחירים רחב. יש להם יתרונות רבים וכדאי להקפיד על התקנה מקצועית שלהם.

הצללה בעזרת התקנת סוככים לחלונות מבוססת על התאמה של הפתרון לצרכים הקיימים. חלונות הפונים לכיוון צפון יכולים להסתפק בוילון דק בלבד, בעוד חלונות הפונים לכיוון דרום זקוקים לסוככים מאסיביים כגון מרקיזות. התייעצות עם חברות העוסקות בתחום ההצללה והסוככים בהחלט יכולה לעזור. כדאי לערב את נציגי החברה כבר בשלב מוקדם של השיפוץ, הבנייה או ההתקנה וכך למנוע הוצאות בלתי רצויות.

התקנת סוככים – הבדלים בין סוככים לחלונות

אחרי שמחליטים על התאמה של הפתרון לצרכים ניתן לבחור בין הסוככים השונים. הסוככים העיקריים הנמצאים בשימוש בישראל הם אלו:

א. סוככי זרועות – סוככי זרועות ניתנים לקיפול והם נשענים על שתי זרועות שתפקידן להחזיק את הסוכך במקומו. סוככי זרועות מצלים בעיקר מכיוון אחד ולכן בשעות מסוימות הם אינם אפקטיביים. סוככי זרועות מתאימים פחות לחלונות מרכזיים בסלון או בחדרי השינה, אולם אידיאליים עבור החצר, הגינה והמרפסת. המחיר של סוככי זרועות משתנה בהתאם לגודל החלון ומספר החלונות.

ב. מרקיזותהתקנת סוככים לחלונות מסתיימת ברוב המקרים עם בחירה במרקיזות. אלו סוככים דמויי חצאית, שיתרונם הוא צורה מיוחדת המאפשרת הצללה מלאה לאורך שעות ארוכות. מרקיזה מורכבת ממספר צלעות היורדות בהדרגה ומבטיחות זווית כיסוי אופטימאלית מפני השמש. ההתקנה של מרקיזות יקרה מהתקנה של סוככי זרועות, אולם הפערים אינם גדולים ואפשר ליהנות מהן לאורך זמן.

בחירת מתקין עבור סוככים

לא כדאי להסתפק בבחירה בין סוככי זרועות לבין מרקיזות, וכדאי לבחור היטב גם את המתקין המבצע את העבודה בפועל. התקנה של סוככים היא פעולה הקובעת את ההנאה מהמוצר. תפקידו של המתקין הוא להגיע אל בית הלקוח או העסק, לאסוף מידות ולבדוק איזה סוג של סוככים מתאימים לחלונות הקיימים. את בחירת המתקין רצוי לבצע רק לאחר הגדרה של תקציב, צרכים, מטרות והעדפות אישיות.

לסיכום, התקנת סוככים לחלונות מספקת פתרון הצללה מהיר ומיידי. סוככים אינם דורשים הוצאות גבוהות והעלות הראשונית היא היחידה בה הלקוח צריך לשאת. כיום ניתן לרכוש סוככי זרועות או מרקיזות ברמה גבוהה, ליהנות מתקופת אחריות ולהבטיח התקנה יעילה ואסתטית. פתרונות הצללה אלו אידיאליים למדינה מוצפת שמש כמו ישראל והם נפוצים בקרב המגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי.

כתיבת תגובה