חשיבותו של איטום גגות איכותי

איטום גגות

איטום גגות

איטום גגות איכותי צריך להיעשות בצורה טובה ונכונה על מנת שיהיה עמיד לטווח הרחוק, ויעשה את עבודתו נאמנה. על מנת לבצע איטום מקצועי חשוב מאוד לשכור חברה או זגג מיומן ומנוסה אשר יבצעו את העבודה בצורה הטובה ביותר. אולם לא רק אופן האיטום קובע את טיבו, אלא גם בחירה נכונה של חומרים משפיעה רבות על אופן תפקודו, ושמירה על גג אטום כהלכה לאורך זמן.

 

חומרי איטום נפוצים

ישנם מספר חומרים נפוצים אשר משמשים לאיטום גגות:

  • יריעות ביטומניות: אלו מתאימים לאיטום של גגות בטון, בטקל או גגות שעברו זיפות, והם חומרי איטום יעילים, טובים וזולים. פרמטרים אלו הופכים את השימוש בחומרים אלו לפופולארי ונפוץ.
  • זפת: זו היא השיטה העתיקה ביותר לאיטום של גגות, והיתרון הגדול שלה הוא שגג אשר מזופת בצורה טובה ונכונה יכול להחזיק מעמד לאורך שנים.
  • חומרים אקריליים: שיטת איטום זו מתאימה לאיטום של גגות בטון בלבד. איטום בחומרים אלו עמיד בפני תנאים של מים עומדים, והם מתאימים לאיטום על גבי גגות משופעים.

 

איטום גגות למניעה נזילות

לאיטום גגות בצורה נכונה יש חשיבות גבוהה מאוד במניעה של נזילות, הצפות ועובש בקירות הפנימיים של הבית ועל גבי התקרה. קירות וגגות אשר אינם אטומים בצורה טובה לא ינקזו את מי הגשמים כהלכה ויצרו נזילות ברחבי הבית, ונזקים לקירות ולמשקופים. אם איתרתם רטיבות, נזילה או עובש, חשוב מאוד לטפל בתקלה במהירות האפשרית, ולדאוג לאיטום מיטבי.

 

חסכון באנרגיה ובכסף

איטום של גגות בצורה טובה שומר על אקלים נוח ונעים בתוך הבית במזג אוויר חורפי או קיצי, וחוסך שימוש באמצעי חימום אי קירור נוספים. איטום אשר נעשה בצורה טובה ומקצועית יהיה עמיד לאורך שנים, ולא ייאלץ אותנו להוציא הון על איטום הגג בכל שנה מחדש.

 

האם לבצע איטום גגות עם יריעות ביטומניות או עם זיפות?

כפי שאתם בוודאי יודעים, אחד החלקים החשובים ביותר לאיטום איכותי בכל בית ובכל מבנה באשר הוא – הוא הגג. הגג מהווה נקודת תורפה, משום שהוא הראשון לספוג את מי הגשמים והוא אמור לתפקד כשכבת ההגנה המרכזית, ולמנוע נזילות ורטיבות בתוך הבית או בתוך הדירות. לצורך כך, חשוב מאד להבין מהן שתי הטכניקות המרכזיות שבהן עושים שימוש לטובת איטום גגות – האחת היא שימוש ביריעות ביטומניות, והשניה היא זיפות.

 

עם מה עדיף לאטום?

  • מחיר – אם נסתכל על הקריטריון של המחיר, הרי שמבחינה זו – איטום גגות עם זיפות, הוא זול באופן משמעותי מאיטום של הגג עם יריעות ביטומניות. המחיר לזיפות במ"ר הוא זול מאד, בעוד שהשימוש ביריעות ביטומניות יכול להגיע למאות ואף אלפי שקלים.
  • יעילות – כאן המצב מתהפך. אין ספק שכל הנתונים כאן הם לטובת היריעות הביטומניות. היריעות הללו מוכיחות את עצמן, והן מחזיקות מעמד למשך 20 שנה ואף יותר מכך, מבלי שיש צורך לבצע עבודות איטום נוספות! לעומת זאת, על עבודות הזיפות יש לחזור כל כמה זמן ואף לבצע בדיקה כל שנה, כדי לוודא שהאיטום מחזיק מעמד.
  • מי מבצע את האיטום? – בשני המקרים – בין אם מדובר על איטום גגות עם יריעות ביטומניות ובין אם איטום באמצעות זיפות, חשוב מאד לפנות לאיש מקצוע שיבצע עבורכם את האיטום. שתי הטכניקות דורשות ידע, מיומנות וניסיון, וצריך לבחור באיש מקצוע, עם ניסיון מוכח בתחום.

 

במה בוחרים בסוף?

בהנחה שהתקציב שלכם מאפשר לכם זאת, וגם סוג הגג מתאים לכך – ההעדפה שלכם צריכה להיות לרוב לטובת היריעות הביטומניות. עם זאת, בהנחה שאי אפשר להניח את היריעות הללו, או שהתקציב שלכם מוגבל יחסית – הרי שהזיפות הוא האפשרות השניה הטובה ביותר שאפשר למצוא.

כתיבת תגובה