הכירו את כלי עבודה ואת תפקידם

כלי עבודה

כלי עבודה

כולנו קוראים מפעם לפעם על כלי עבודה שכדאי לקנות. עם זאת, חלקנו עומדים נבוכים מול המעמד בחנויות השונות. לא תמיד אנו יודעים בדיוק, איזה כלי עבודה אנו צריכים לבחור ולמה הוא ישמש אותנו. לא צריך עוד להתבייש. חיברנו לכם מדריך קצר, להיכרות עם כלי עבודה השונים.

 

כלי עבודה – שננו עצמכם את הפרטים הבאים:

  • פלייר – כלי חשוב ובסיסי מאד, שמאפשר לנו לאחוז בחלקים שונים ולהפעיל עליהם כוח. ישנם פליירים שמאפשרים לנו גם לחשוף חוטי חשמל – עניין שימושי מאד לעבודות חשמל בסיסיות.
  • מפתחות – מפתחות הברגים השונים, משמשים אותנו כאמור להברגה או הוצאה של ברגים שונים, אשר המברגים הרגילים לא יכולים לתת להם מענה. יש לזכור כי לא קונים מפתח אחד, אלא כמה מפתחות שונים. את המפתחות מודדים בקוטר, ורצוי פשוט לקנות סט מוכן.
  • מברגה ומקדחה חשמליים – מכשיר חשוב מאד, שלרוב יש לו שני ראשים – האחד להברגה חשמלית של ברגים בעוצמה רבה, ואילו השני לקידוח בקיר. זהו כלי חובה שצריך להיות בכל בית, גם לעבודות בסיסיות.
  • כלי חיתוך – רצוי להצטייד גם בסכין יפנית שמאפשרת לבצע חיתוך בקווים ישרים בחומרים רכים, וגם בקאטר, אשר מאפשר לחתוך חומרים קשים יותר כמו למשל חוטי תיל.
  • פלס ומטר – שני כלי מדידה שאי אפשר בלעדיהם. המטר מוכר לרוב והוא מסייע לנו למדוד מרחקים. הפלס לרוב מותקן על המטר. יש בפלס נוזל מיוחד שאם הוא מאוזן, סימן שהמשטח מיושר. מסייע מאד כשתולים תמונות, מראות, וכיו"ב.

 

ולסיום – ארגז הכלים

כשאנו מדברים על התפקיד של כלי עבודה השונים ,אסור שנשכח גם את ארגז הכלים שלנו. חשוב מאד שבארגז הכלים יהיו חלקים שונים – אזור שמתאים לכלים הגדולים (המקדחה), אזור לכלים קטנים יותר (פטיש, מברג), וכן אזור לחלקים קטנים מאד (מסמרים, דיבלים, אומים, וכיו"ב).

כתיבת תגובה