מה חשוב לדעת על בחירת מדפים לעומס קל ובינוני?

מדפים

מדפים

כאשר אתם מעוניינים לבחור מערכת של מדפים לטובת מוצרים בעומס קל עד בינוני, יש לדעת לפני הכל, מה בכלל מוגדר כעומס קל ובינוני. לרוב, מערכת מדפים מתאימה לשני סוגי העומס הנ"ל, אם כי כמובן שיש הבדלים. ככלל, הגבול בין עומס בינוני לעומד כבד עובר במשקל של 1 טון. לכן, אם יש לכם מוצרים שמשקלים הכולל על המדף הוא פחות מכך – מדובר לפחות על עומס בינוני. לרוב, במשקלים שהם פחות מ 300 ק"ג, אפשר כבר לדבר על עומס קל. נראה שמדובר אם כן, על מדפים פשוטים יחסית, אך בפועל – יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון.

מה בודקים לפני שרוכשים מדפים?

  • שיטת אחסון – ניתן למצוא מדפים לאחסון קל עד בינוני, אשר פועלים בשיטות אחסון שונות. כך למשל, אפשר לבחור את המדפים שמאפשרים הוצאה אוטומטית של ארגז אחסון, ברגע שאחר מוכנס במקומו (FIFO). מאחר שלא פעם חשוב לשמור על כך שהמדפים לא יישאו משקל חורג – כדאי לשים לב האם יש מנגנונים כאלו שיוכלו לסייע לכם.
  • התקנה של מגירות – כאשר מדובר בעיקר על מערכות מידוף למשאות קלים, נהוג להשתמש גם במגירות. המגירות מסייעות לנו לנצל את המקום באופן מקסימלי, שכן לא פעם הם מאפשרות לנו לנצל שטחים מתים מהכיוון העליון של המדף, במידה ולא נעשה בהם שימוש. במגירות אפשר לאחסן חפצים קטנים יותר, ולשמור עליהם היטב.
  • בניה בקומות – כאשר בוחרים מדפים למשאות קלים ובינוניים, כדאי לשים לב לנשוא של בנייה בקומות. דווקא כאן עלול להיות אתגר שכן עקב המשקל הקל של המדפים, הם עלולים להיות פחות יציבים. לכן חשוב לבחור במדפים שעומדים בתקנים המתאימים, ושניתן לבנות איתם בקומות במחסנים.

להתייעץ ואז לבחור

הדבר החשוב ביותר בנוגע לבחירת המדפים השונים למשאות קלים ובינוניים, הוא שבכל מקרה – כדאי תמיד להיות עם היד על הדופק, להתייעץ עם מומחים, ורק אז לבצע את הבחירה.

כתיבת תגובה