מדרגות מתכת לבית

מדרגות משמשות במקומות רבים ומגוונים גם במקומות ציבוריים, בעסקים שונים, במפעלים, מחסנים וכמובן בבתים פרטיים. מדרגות מאפשרות עלייה וירידה מקומה לקומה, ממפלס למפלס והם מיוצרים מחומרים שונים לרבות עץ, בטון, זכוכית ומתכות מסוגים שונים. במאמר זה נמקד במדרגות מתכת, השימוש בהם, איפה מתקינים אותם וממה הם עשויים.

למה מדרגות מתכת?

מדרגות מתכת נחשבו עד לפני כמה עשורים למתקנים גסים שנעשה בהם שימוש במקומות עבודה, מפעלים, מחסנים, יציאות חירום ממבנים ציבוריים וכדומה. אך כיום ניתן לעצב בעזרת מתכות שונות מערכות של מדרגות מרהיבות שמשמשות בבתים פרטיים ומשתלבים בעיצוב של הבית באופן מושלם. הסוגים השונים של מדרגות מתכת או שילוב של מתכת עם חומרים אחרים הם:

  • מעוגלות לפנים הבית לעלייה מקומה לקומה
  • לולייניות לבתים עם מרחב צר או לעלייה לגלריות בחללים גבוהים
  • צמודות לקיר לעלייה מקומה לקומה או כמדרגות חיצוניות
  • יציאה לחצר מהבית
  • משולבות עם חומרים נוספים כדוגמת זכוכית או עץ או אבן וכדומה
  • ליציאות חירום או מעבר ליחידת דיור נוספת שבחצר

מתקנים אלה ממתכת הפכו מאד פופולאריים בשנים האחרונות בגלל יכולת העיצוב המגוונת של סוגים שונים ושילוב של פיתוחים ומעקות מסוגננים מסוגים רבים. מיקום המדרגות בבית נעשה לפי הצורך והתכנון של האדריכל, כאשר החברה המייצרת בונה אותן לפי מידות מדוייקות ומתאימה אותן למקום מבחינת העיצוב שנקבע יחד עם מעצבת הפנים של הבית.

מדרגות מתכת מיוצרות מחומרים שונים לרבות אלומיניום, נירוסטה, פלדה, ברזל וכדומה וכל המוצרים הללו עוברים תהליך של גילוון לשמירה מפני קורוזיה וחלודה ולאחר מכן נצבעים בצבעים המתאימים לעיצוב של הבית. תהליך דומה עוברים גם המעקות המשולבים בהם שגם הם מיוצרים מחומרים דומים או משילוב של כמה חומרים יחד.

כתיבת תגובה