מה אתם יודעים על חימום תת רצפתי לבית?

חימום תת רצפתי הופך בשנים האחרונות לפתרון חימום מוביל ופופולארי בקרב בעלי בתים פרטיים. במאמר הבא נחשוף מה עומד מאחורי המגמה ונציין את המאפיינים הייחודיים שלה גם בישראל

למרות שישראל לא נתפסת בתור מדינה קרה עם חורף סוער ומושלג, יש צורך נרחב במערכות יעילות עבור חימום בתים. מערכות אלו מבטיחות איכות חיים גבוהה ויש להן משמעות מיוחדת עבור הורים ובעלי משפחות. מעבר לכך, באמצעות מערכות חימום ניתן לחסוך בצריכת האנרגיה, לתרום ליציבות במשק ולמנוע פגיעה באיכות הסביבה. אחת מהמערכות הנפוצות אשר מסוגלות לתת מענה על הדרישות הללו מבוססת על חימום תת רצפתי.

באופן עקרוני, צינורות מים חמים או גופי חימום חשמליים המונחים מתחת לריצוף מייצרים מערך נוח לחימום הבית. הצינורות או גופי החימום מותקנים במקצועיות קרוב לפני הריצוף ומתחתם מיושמת שכבת בידוד תרמי. היות והחום נוטה לעלות למעלה, ניתן לחוש באפקטיביות של חימום תת רצפתי לבית כבר תוך דקות בודדות. בנוסף, במערכת של חימום תת רצפתי חשמלית מחוברים גופי החשמל לנקודה בחדר המחומם ודרכה למקור של אספקת חשמל. המשמעות היא רמה גבוהה של בטיחות והתאמה אידיאלית לצרכי משפחות עם תינוקות וילדים.

היתרונות של חימום תת רצפתי לבית

אלו היתרונות שהופכים את השיטה של חימום תת רצפתי לחלק בלתי נפרד מתכנון בתים פרטיים:

א. נוחות תרמית – בניגוד למזגן המייבש את האוויר או לאמצעי חימום היוצרים הפרשי טמפרטורות, במערכת חימום תת רצפתי הדגש הוא על נוחות תרמית לאורך זמן. הצינורות או גופי החימום מחממים את האוויר וגם מקרינים חום במידה שווה בתוך החדר.

ב. אסתטיקה – מערכת חימום תת רצפתי לבית אינה מפריעה לשימוש בחדר או לריהוטו. מערכת החימום נסתרת לחלוטין ולכן אינה גוזלת מהגובה הפנוי. האסתטיקה של המערכות הללו היא יתרון משמעותי שיכול להטות את הכף מבחינת משפחות ובעלי בתים.

ג. אחידות – כל שטח הרצפה משמש כגוף חימום ולכן ניתן ליהנות מטמפרטורות אחידות. לא צריכים לשבת מתחת למזגן או קרוב לגוף החימום על מנת להרגיש את החום. פילוג הטמפרטורה תורם ליעילות ובכל מקרה אין צורך במתקנים חיצוניים בתוך השטח המחומם.

בטיחות של מערכות חימום תת רצפתי

רצוי להדגיש את הבטיחות של מערכות חימום תת רצפתי לבית. מלבד הפעלה חסכונית והוראה המונעת שינה על הרצפה, המערכות לחימום תת רצפתי הן הפתרון הבטוח ביותר עבור הבית. באקלים של ארץ ישראל אין בעיה של חום יתר ובכל מקרה אפשר להפעיל את החימום בטמפרטורה נוחה. מערכת החימום מספקת לבעלי בית שלל פונקציות מתוכן ניתן לבחור בהתאם לרמת הבידוד הקיימת ולהעדפות האישיות.

לסיכום, יש מספיק סיבות המסבירות את ההצלחה של מערכות חימום תת רצפתי. מומלץ לקחת בחשבון את היתרונות של המערכות הללו ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התקנה יעילה.

כתיבת תגובה