מה חשוב לדעת כשרוכשים בית מעוצב ישר מהקבלן?

מעוניינים לקנות בית מעוצב ישר מהקבלן? מדובר ללא ספק על יתרון משמעותי מבחינות רבות. היתרון הראשון הוא שקודם כל מדובר תמיד על פרויקט חדש, ולכן לרוב מדובר על השקעה חכמה מאד. זו לא דירה ישנה שעלולה להיות עם בעיות בטיחות ועם חלקים מתפרקים. מדובר על דירה חדשה ואיכותית. כמו כן, מאחר שמדובר על בית מעוצב, הרי שהוא גם ייחודי ויוקרתי, ויאפשר לכם גם מגורים ברמה גבוהה, וגם השקעה נבונה. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם, לפני שממהרים לרכוש בית מעוצב ישר מהקבלן.

 

מה חשוב לבדוק לפני הרכישה של בית מעוצב?

  • בין הפרסומת לחוזה – יש לשים לב כי החוזה שבו מפרטים על הבית, הוא הדבר היחידי שמחייב את הקבלן מבחינת ההבטחות. למה הכוונה? כאשר הקבלן מפרסם עלונים שיווקיים שונים בדבר הבית המעוצב וסביבתו – אין הדבר מחייב אותו מבחינה משפטית! לכן, כשרוכשים בית מעוצב ישר מהקבלן, חשוב לשים לב אך ורק למה שמובטח בחוזה. הפרסום מבחינתכם לא צריך לעניין כלל וכלל.
  • לשים לב להיתר בניה – אחת הדריכם לרכוש בית מעוצב ישר מהקבלן במחיר נמוך, היא כאשר הקבלן מודיע מראש שאין לו עדיין היתר בניה. אפשר להשתמש בכך בכדי להוריד את מחיר הבית (שכן לרוב בית מעוצב יקר יותר מבית רגיל), אך כדאי להוסיף סעיף בחוזה שבו ייכתב שאם הקבלן לא יקבל את האישור – כספי המקדמה ששילמתם לו יוחזרו לכם.
  • גובה המקדמה – כאמור, הרכישה של בית מעוצב ישר מהקבלן יכולה להיות יקרה יותר שכן מדובר על בית בעיצוב יוקרתי, וגם בית חדש, ומכאן המחיר הגבוה. עם זאת, החוק קובע כי הקבלן לא יוכל לדרוש מכם מקדמה בשיעור של יותר מ 7% מהמחיר של הבית כולו.

 

רכישה משתלמת ונהדרת

יש לציין כי רוב הקבלנים בשוק הם אנשים הגונים שאינם מנסים למכור לכם חתול בשק. לכן מבחינות רבות, מדובר על הזדמנות נהדרת, שבה אתם תוכלו לעבור לבית חדש, מעוצב ומושקע במיוחד

כתיבת תגובה