מקלחונים מעוצבים

מקלחונים מעוצבים

מקלחונים מעוצבים

יש הרבה סוגים של מקלחונים מעוצבים מכל הסוגים ולא תמיד קל לבחור מתוכם. השיקול המוביל הוא כמובן המראה החיצוני והדקורטיבי של המקלחון, אולם רצוי לקחת בחשבון גם היבטים נוספים. על המקלחונים להתאים לחדר האמבטיה ולאופן השימוש. במידה ומדובר על בית עם ילדים או תינוקות, רצוי לבדוק האם המקלחונים בטוחים ועומדים בתווי התקן הנדרשים. מקלחונים ומעוצבים חייבים לעלות בקנה אחד עם המידות הקיימות בחדר האמבטיה, עם התקציב הפנוי של הלקוח ועם נוחות השימוש והפונקציונאליות.

המרחב והגודל משפיעים באופן ישיר על הבחירה של מקלחונים מעוצבים. רצוי לאסוף מידות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לפני ההתקנה. בנוסף, יש מקלחונים עם דלתות הזזה בהם ניתן להשתמש לצורך יצירת קונספט ייחודי. כאן הבחירה תלויה בהעדפות האישיות ובטעם של בני הבית.

סוגי מקלחונים מעוצבים

להלן מספר סוגים פופולאריים של מקלחונים אותם ניתן לעצב לפי בחירה:

  • מקלחונים פינתיים עבור חדרי אמבטיה גדולים וקטנים
  • מקלחון עגול במראה קלאסי וסולידי
  • מקלחון הזזה אידיאלי עבור משפחות
  • מקלחונים מודפסים במראה מקורי
  • מקלחונים עם בד
  • מקלחוני זכוכית אקסקלוסיביים
  • מקלחונים פינתיים לחיסכון במקום

המאפיין המשותף לכל הסוגים של המקלחונים הוא האפשרות לייצר עיצוב סובייקטיבי. במילים אחרות, בעת בחירה של מקלחונים כבר לא צריך להתפשר על מראה אחיד וחסר השראה. אפשר לעצב את המקלחונים תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים, עם קישוטים ייחודיים ועבודות ברמה גימור אופטימאלית.

לסיכום, כל אחד יכול לשדרג את חדר האמבטיה בעזרת מקלחונים מעוצבים בשלל דוגמאות. חשוב לבחור את המקלחון על בסיס המקום הפנוי, המידות הרצויות והגודל של חדר האמבטיה. במידת הצורך ניתן לשלב בין דוגמאות שונות וכך להשיג מראה מרשים לאורך זמן.

מקלחונים מעוצבים – עם מי מתייעצים לפני רכישת מקלחון חדש?

מקלחון הפך בשנים האחרונות לפתרון העיצוב הפופולארי ביותר בבתים פרטיים, בתי מלון ובתי הארחה. הסיבה לכך היא תחזוקה פשוטה של משטחי זכוכית המשמשים לצורך הייצור של המתקנים, תוך מתן מענה על צרכים דקורטיביים ואסתטיים.

בנוסף, ניתן לבחור בין פתרונות פינתיים, חזיתיים או מעוגלים. פתרונות אלו מהווים אלטרנטיבה משתלמת לאמבטיות הרגילות והם עומדים בשורה אחת עם הדרישות של הלקוחות.

מעצבי פנים, מומחים לזכוכית וכמובן אינסטלטורים

התייעצות עם הגורמים הבאים יכולה לעזור לפני רכישה של מקלחון חדש:

א. מעצבי פנים – ההיבט הדקורטיבי הוא חלק בלתי נפרד מבחירת אבזור עבור חדר האמבטיה. יש לזכור כי מדובר על חדר שאמור לייצר אווירה אינטימית, נינוחה והולמת. את האופי של חדר האמבטיה קובעים המוצרים והרהיטים הנמצאים בתוכו. מעצב פנים הוא איש מקצוע המחזיק בארגז כלים מקצועי לצורך המלצה על פתרונות אבזור כאלה ואחרים.

ב. מומחי זכוכית – עבודות זכוכית מצליחות לשלב בין בטיחות, עמידות ויופי. על מנת להביא לידי ביטוי את היתרונות של זכוכית חשוב להתייעץ עם מומחים לנושא כבר בשלבים הראשונים. יש לקחת את המידות עבור המקלחת או האמבטיה ולבדוק בכל שלב כיצד פתרונות הזכוכית נותנים מענה על הדרישות בשטח.

ג. אינסטלטורים – אי אפשר לחבר מקלחון ללא תשתית צנרת ראויה ונקייה. רצוי להתייעץ עם אינסטלטור לגבי תשתית הצנרת הקיימת בבתים פרטי ובעיקר בבניינים משותפים, לבדוק האם היא מסוגלת לעמוד בעומס ולבצע את ההתאמות הנדרשות עוד לפני שמתחילים בהתקנה.

כל המומחים העומדים לרשות לקוחות לפני רכישה של מקלחון חדש מונעים תקלות בלתי רצויות והוצאות נוספות בעתיד. במילים אחרות, עדיף להשקיע עוד כמה ימים בהתייעצות וסיעור מוחות מאשר לנסות ולפתור את התקלות בחדר האמבטיה.

כתיבת תגובה