ניקיון מקלחונים

כיצד לשמור על ניקיון מקלחונים לתקופה ארוכה

מקלחונים משדרגים את איכות החיים ומשפיעים לטובה על המראה הדקורטיבי של חדר האמבטיה. יחד עם זאת, הם דורשים הקפדה על כללי ניקיון ותחזוקה. במאמר הבא נציג את הכללים הללו ונביא גם רשימה של חומרי ניקיון מומלצים

ניקיון מקלחונים לא חייב להיות משימה מסובכת. ראשית, כדאי להתחיל עם הדלת במקלחת ולהבריק אותה אחת למספר ימים או שבועות. תדירות הניקיון תלויה באופי השימוש במקלחון ובהעדפות האישיות. מקלחונים הם ללא ספק פתרון נוח, יעיל ופונקציונאלי התורם לשמירה על איכות חיים גבוהה לאורך זמן. מצד שני, היעדר ניקיון ותחזוקה פוגעים במראה של המקלחון ועלולים להוריד לטמיון השקעה של אלפי שקלים.

עוד טיפ לניקיון דלתות של מקלחונים הוא להשתמש בחומץ ביתי. אפשר לנקות עם החומץ את הדלתות ולאחר מכן לעבור עליהן שוב, אך הפעם עם נוזל לניקוי חלונות. הנוזל הרגיל המשמש בדרך כלל עבור החלונות צפוי לעשות פלאים לדלתות של החלונות. אין בו ריכוז גבוה של חומרים והוא תורם להשבת המראה הזוהר והמבריק. יתרה על כך, מי שממש אוהב לראות דלת זוהרת יכול למרוח שכבה עדינה של שמן תינוקות. השכבה נותנת ברק לדלתות ומגנה עליהן לאורך זמן מפני שחיקה, בלאי או מכות חיצוניות.

כך תסירו עובש מחדר האמבטיה

כדאי לשמור על ניקיון מקלחונים באמצעות התמקדות בעובש. השילוב בין לחות ורטיבות יוצר עובש בחרסינה בחדר האמבטיה. העובש מצטבר על גבי אריחי הקירוי או החיפוי ועל הסיליקון. ניקיון לתקופה ארוכה מחייב בין היתר שימוש באקונומיקה או חומץ ביתי. כדאי להשפריץ את האקונומיקה ישירות על האריחים ולהמתין לילה אחד לפחות.

במידה ויש לכם דלתות אלומיניום, נקו קודם במטלית לחה עם מים את איזורי האלומיניום ורק אחר כך נגבו במטלית יבשה. תוכלו גם לנסות לנקות את הדלתות עם מטלית ספוגה במיץ לימון טבעי. דלתות האלומיניום של המקלחון יישארו מבריקות ואתם תוכלו ליהנות ממקלחת מפנקת.

חומרי ניקיון מומלצים

מכל האמור לעיל ניתן להבין כי יש רשימה סגורה יחסית של חומרי ניקיון מומלצים עבור מקלחונים וחדרי אמבטיה. בין היתר כדאי להיעזר בחומרים הבאים:

  • ספוג או מטלית לחה
  • מברשת שיניים או כלי ייעודי אחר לקרצוף
  • בקבוק התזה למילוי חוזר
  • אקונומיקה
  • מיץ לימון
  • סודה לשתייה
  • חומץ

לא מומלץ בשום פנים ואופן להשתמש בחומרי ניקיון חזקים על מנת לתחזק את המקלחון. חומרים מן הסוג הזה עלולים ליצור נזקים בלתי הפיכים ולא להביא תועלת. רצוי גם להימנע משימוש במסירי אבנית בריכוז גבוה או באביזרי ניקיון העלולים לשרוט את הדלתות ואת המשטחים. לבסוף, יש לזכור כי בעת ניקיון מקלחונים חשוב להשפריץ את החומרים על המטלית בלבד. אין לחשוף את המקלחון ישירות לחומרי הניקיון.

כתיבת תגובה