על החשיבות של איתור נזילות מים לפני קניית דירה חדשה

אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה ומתחילים לחפש דירות שונות ברחבי הארץ. כמובן שיש לכם לא מעט קריטריונים שלפיהם אתם יכולים לסנן את ההצעות השונות עבור הדירות. פעמים רבות, אנו שופטים את הדירה לפי המחיר שלה, המראה שלה, הסביבה שבה היא נמצאת, הגודל שלה, החדרים שלה, וכיו"ב. עם זאת, יש דבר נוסף אשר חשוב מאד להפקיד עליו, במידה ונראה לכם שאתם מעוניינים בדירה, אך יש לעשות זאת עוד לפני שחותמים על החוזה. מדובר על בדיקת איתור נזילות מים שכדאי לבצע בדירה החדשה.

איתור נזילות באופן איכותי ומהיר

  • מדוע יש לבצע איתור נזילות מים? – נזילות של מים עלולות להיות בעייתיות מאד בדירה משתי סיבות. ראשית – הן יכולות לגרום לחשבון מים מנופח. שנית – נזילות יכולות לאורך זמן להרוס את הקירות שבבית, בוודאי אם יש גם קירות מגבס, וכך בעצם ערך הדירה שרכשתם ירד באופן משמעותי. בכך שתבצעו בדיקת איתור נזילות מים, תוכלו להיות בטוחים שאין אף נזילה בדירה ואם יש – תוכלו לדרוש את התיקון שלה או הורדה משמעותית במחיר הדירה.
  • איך הבדיקה מתבצעת? – את הבדיקה של איתור נזילות מים אפשר לבצע עם שורה ארוכה של כלים מתקדמים. בין השאר, ישנם כלים שמאפשרים לגלות רעשי נזילות, ישנם כלים שמאפשרים זיהוי באמצעות גל אינפרא אדום שמזהה הפרשי טמפרטורות בבית, וכן לעשות שימוש במכשור שמאפשר חדירה לתוך הצנרת של הבית, ושם לנסות ולאתר את הנזילה. במקרים שבהם מדובר על דירה חדשה שאתם שוקלים לקנות – שימשו במצלמת איפרא אדום היא לרוב השיטה נפוצה וההגיונית ביותר לעשות בה שימוש.

ומה עושים לאחר הבדיקה?

אם העברתם את הדירה בבדיקה של איתור נזילות, תוכלו כמובן לדעת האם היא באמת יבשה ומוכנה לרכישה. שימו לב שאם התגלתה נזילה יש ליידע כמובן את הבעלים או הקבלן, ואז יש לכם שתי אפשרויות – אפשר להמשיך הלאה לדירה הבאה, או במידה ואתם רציניים באשר לרכישה – זכותכם לדרוש תיקון של הנזילה בטרם תיכנסו לדירה.

כתיבת תגובה