פתרונות חימום מים באמצעות גז

שימוש בגז לטובת חימום מים הופך בשנים האחרונות לפתרון נפוץ, אפקטיבי וחסכוני. במאמר הבא נבין על מה מבוססים אמצעים לחימום מים בגז ונביא דוגמאות לשימוש תעשייתי בהם

מערכת חימום מים בגז מציתה מבער בכל פעם בה פותחים את ברז המים החמים. המבער אחראי על חימום מיידי ומהיר של המים ולכן הוא אידיאלי עבור בעלי בתים, משתמשים פרטיים וכן הלאה. יחד עם זאת, בשנים האחרונות החלו טכנולוגיות חדשות להשפיע על האפשרויות של פתרונות חימום באמצעות גז. התוצאה היא מגוון גדול יותר של פתרונות חימום וירידה במחיר הגז והמכשירים עצמם. בנוסף, עלות החימום החודשית נמוכה בעשרות אחוזים מחימום חשמלי בלבד ואפילו מחימום באמצעות דודי שמש או חשמל.

המבער המשמש לטובת חימום המים מפסיק לפעול עם סגירת ברז המים. לפיכך, המערכת מחממת בכל פעם רק כמות מים ייעודית. חברות הגז מציעות את המערכת במחירים שונים ללקוחות ולמי שאינו לקוח, וההתקנה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים. המערכת קלה להתקנה והיא משתלמת בטווח הקצר והארוך. היא אינה מבזבזת אנרגיה כמו במקרה של חימום מאגרי מים בדודי חשמל ושמש, וניתן להשתמש בה לצורך ויסות של כמות המים.

פתרונות חימום מים – שימושים תעשייתיים של חימום מים באמצעות גז

כפי שצוין, המעבר של פתרונות חימום מים באמצעות גז מבתים פרטיים אל הענף התעשייתי טומן בחובו לא מעט יתרונות כלכליים:

א. ויסות טמפרטורה – הרבה מפעלים זקוקים למערכות חימום מים המאפשרות ויסות של הטמפרטורה. באמצעות פתרונות חימום מים באמצעות גז ניתן להשיג את המטרה הזו בקלות וביעילות.

ב. גיבוי – אפשר להשתמש בפתרונות חימום מים באמצעות גז בתור גיבוי לדודי שמש או חשמל. הגיבוי מתאים למפעלים ולגופי תעשייה הזקוקים למים חמים 24 שעות ביממה, או לחילופין באופן בלתי צפוי ובכמויות גדולות מהרגיל. גיבוי מן הסוג הזה חיוני לתעשייה אפקטיבית ומודרנית גם במדינה חמה כמו ישראל.

ג. עלויות – משתלם יותר להשקיע בפתרונות חימום מים באמצעות גז מאשר להחליף את כל תשתית החשמל והאנרגיה במפעל. העלות של מחממי מים מיידיים נמוכה גם ביחס לפתרונות חימום אחרים. המערכת מספקת מים חמים בשפע, מיד עם פתיחת הברז וללא בזבוז של האנרגיה. את החיסכון בעלויות ניתן להרגיש גם בחשבון החשמל של המפעל או התעשייה וגם בחשבון המים.

בסופו של דבר, השאיפה בעתיד צפויה להיות חימום גדול יותר של כמויות מים תוך שימוש בכמה שפחות מקורות אנרגיה. הגז צפוי להמשיך וללוות אותנו גם במהלך חימום של מים לגופי תעשייה ומפעלים ויש לכך סיבות רבות. מערכות חימום מים באמצעות גז מוכיחות את עצמן ועומדות בקריטריונים המחמירים ביותר. הגז מהווה מקור אנרגיה חלופי, זמין וזול ואת הניצול שלו אפשר להביא לידי ביטוי בפתרונות חימום מגוונים.

כתיבת תגובה