שילוב פרקטים מרגע הבניה

יש דרכים שונות לחיפוי רצפות בבתים, והפעם בחרנו להתעכב על האופציה המיוחדת במינה של הנחת פרקטים. אין כל צל של ספק כי פרקטים הפכו בשנים האחרונות לטרנד מוביל בתרבות עיצוב הבית במדינת ישראל כמו מקומות אחרים ברחבי העולם כולו. האמת היא, כי אם עד לפני כמה שנים היינו נמנעים מהתקנת פרקטים בבתים או במשרד בגלל בעיות אקלים ושינויי מזג האוויר הקיצוניים בארץ, הרי שכיום יש פרקטים מסוגים רבים אשר ניתן להתקין בארץ ללא חשש לעיוותים ברצפה או לשחיקתה המהירה. כיום, כאשר מתכננים בית חדש או אפילו דירה בבניין חדש הרי שניתן לשלב בתכנון המקורי התקנת רצפות פרקטים.

סוגים שונים של פרקטים

שוק רצפות הפרקטים מאד מגוון כיום וניתן למצוא פרקטים מסוגים שונים ובטקסטורות רבות ובגוונים שונים. אך למרות הגוונים השונים יש שלוש סוגים עיקריים של פרקטים הנמכרים בארץ והם:

  • פרקט עץ טבעי
  • פרקט עץ שכבות
  • פרקט למינציה

פרקט עץ טבעי – זהו הפרקט היוקרתי ביותר והוא מיוצר מעף טבעי בלבד ובשכבה אחת. התקנת פרקט עץ טבעי נעשית על ידי מסמרים מיוחדים או הדבקה למשטח הרצפה באופן מיוחד. פרקטים אלה עשויים מעץ אלון, עץ דובדבן, עץ לבנה וכדומה וכל אלה מכונים באופן מקצועי פרקט גושני.

פרקט שכבות – פרקט שכבות מיוצר אף הוא מעץ טבעי מסוגים שונים, אבל הוא דק יותר ומגובה בשתי שכבות נוספות מתחת לעץ הטבעי. שתי שכבות אלה עשויות מסגסוגת עץ המעניקה לרצפה את העובי שלה. פרקטים אלה דומים בצורה החיצונית לפרקט טבעי אבל הם זולים יותר.

פרקט למינציה – פרקטים אלה מיוצרים מתחליפי עץ לרבות חומרים סינטטיים שונים המחקים דוגמאות של עץ טבעי. פרקטים אלה הם הזולים ביותר והנפוצים ביותר בשוק המקומי. גם פרקטים אלה מגיעים באיכויות שונות וניתן להזמין פרקט למינציה באיכות מעולה ובאיכות פחות טובה.

את כל שלושת סוגי הפרקטים הללו ניתן לשלב כבר בשלב התכנון של עיצוב הבית ולהכין עבור התקנת הרצפה את התשתית הנכונה והרצויה מבחינת ההתקנה של כל סוג וסוג.

כתיבת תגובה