שימוש במלגזה באתרי בניה

אין עוררין על כך כי מלגזות הן כלי עבודה מאד חיוניים כיום במקומות שונים כאלה ואחרים לרבות מפעלים, מחסנים, שטחי חקלאות ואתרי בנייה. חשוב לדעת כי מלגזה היא כלי עבודה ייעודי להרמת מטענים והובלתם למרחקים קצרים על מנת להטעין מדפי אחסון, משאיות, משטחי אחסון וכדומה. מלגזות משמשות להרמת מטענים כבדים מעל 30 טון, ויש צורך ברישיון להפעלת מלגזה, כדי להפעיל אותן על פי החוק במדינת ישראל.

סוגים שונים של מלגזות

מלגזות מגיעות בכמה סוגים בסיסיים:

  • מלגזות דיזל – אלה משמשות לעבודות מאומצות בשטחים פתוחים, שטחים חקלאיים, אתרי בנייה, מחסנים לוגיסטיים גדולים, מפעלי תעשייה, נמלי ים ואוויר וכיוצא באלה. מלגזות אלה מצוידות במנועי דיזל חזקים ביותר, והם יכולים להרים ולשנע עשרות טונות בפעם אחת, ויש להם כושר תמרון יעיל באופן מיוחד.
  • מלגזות חשמל – מלגזות חשמל מיועדות לנשיאת מטענים קלים יותר ממלגזות דיזל והם משמשות בעיקר במקומות סגורים כמו מחסנים ומפעלים, והיתרון שלהם הוא שהם לא מזהמים את האוויר, והם הרבה יותר שקטים לעבודה במקומות סגורים. למלגזות אלה מצברים נטענים אשר מסוגלים לעבוד מספר שעות רב במהלך יום עבודה אחד.
  • מלגזות הליכה – מלגזות אלה פועלות על פי רוב על חשמל, והן מיועדות למחסנים עם מעברים צרים בין המדפים. מלגזה כזו מוסעת בהליכה על ידי מפעיל ולא בנהיגה כמו יתר המלגזות אשר נמנו.

מלגזה בשימוש אתרי בניה

באתרי בנייה נעשה על פי רוב שימוש במלגזות דיזל. מלגזות אלה משמשות לצרכים מגוונים ביותר, לרבות פריקה והעמסה של משאיות אשר מגיעות עם חומרי הבניין לאתר, העברת חומרי בנייה ממקום אחד באתר הבנייה למקום אחר, העלאת חומרי בניין לקומות גבוהות יותר וכדומה.

מלגזות לשימוש באתרי בנייה ניתן לשכור בחברות, אשר משווקות ומשכירות מלגזות, וניתן לשכור אותן עם מפעיל ברישיון או ללא מפעיל לצורך הענין.

על מנת לשכור את המלגזה המתאימה לצרכים שלכם, מומלץ להתייעץ עם החברות המשכירות אותן, מכיוון שיש בשוק דגמים רבים, אשר מיועדים לעבודות מסוגים שונים כאלה ואחרים.

כתיבת תגובה